Psycholog-seksuolog, Psychoterapia – Miriam

Nazywam się Miriam Gola, 

jestem psychologiem-seksuologiem oraz psychoterapeutą CBT w trakcie certyfikacji w nurcie poznawczo-behawioralnym. Szkoła, w której zdobywam wiedzę, posiada akredytację Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej (PTTPB – https://www.pttpb.pl).

W swojej pracy terapeutycznej „jestem dla Ciebie” – otwieram przed Tobą swoją przestrzeń, gdzie jest miejsce dla Twoich myśli, uczuć i zachowań. Każdy pacjent jest dla mnie odrębny, wyjątkowy, niepowtarzalny.

Bardzo ważnym elementem psychoterapii jest dla mnie relacja terapeuta – pacjent. 

Swobodna, autentyczna i oparta na zaufaniu oraz szacunku relacja jest kwestią niezbędną do osiągania wyznaczonych sobie celów terapeutycznych. 

Praca psychoterapeutyczna w nurcie poznawczo-behawioralnym (CBT – cognitive-behavioral therapy) uznaje indywidualny sposób rozumienia rzeczywistości pacjenta. 

Widzimy i interpretujemy świat: to, co nas otacza, siebie, inne osoby i wszystko, czego doświadczamy na swój własny sposób. 

W terapii CBT pacjent jest ekspertem, który ma dostęp do wiedzy o sobie samym i wiedzą tą dzieli się z terapeutą. Ja wspieram Cię w realizacji Twoich celów, pomagam Ci odkrywać siebie, towarzyszę w zmianie i w rozwoju. 

Pracuję również z zastosowaniem Terapii Schematów Young’a. Jest ona innowacyjną, integracyjną metodą psychoterapeutyczną, która wywodzi się z terapii poznawczo-behawioralnej. 

Terapia schematów jest holistycznym podejściem, wykorzystującym narzędzia z różnych metod terapeutycznych. Według najnowszych badań jest jedną z najbardziej skutecznych form psychoterapii. 

Ukończyłam 5-letnie studia magisterskie z psychologii kliniczno-sądowej (KA – Kraków) oraz 2-letnie studia podyplomowe z seksuologii kliniczno-sądowej (SWPS – Katowice). 

Swoje doświadczenie zdobyłam w trakcie stażów i pracy w wielu zróżnicowanych placówkach świadczących odmienne formy pomocy psychologicznej, psychoterapeutycznej oraz leczenia psychiatrycznego.  

Podczas praktyki na Oddziale Psychiatrycznym i Oddziale Leczenia Zaburzeń Osobowości i  Nerwic w  Szpitalu Klinicznym im.  dr. J. Babińskiego w  Krakowie zdobyłam doświadczenie w pracy z pacjentami z zaburzeniami psychotycznymi oraz z zaburzeniami osobowości.  

Ukończyłam szkolenie z zakresu diagnozy i leczenia uzależnień behawioralnych prowadzone przez Krakowskie Towarzystwo Medyczne.

Brałam udział w „SAR” (Sexual Attitude Reassessment and Restructuring) – Treningu Ponownej Oceny i Restrukturyzacji Postaw wobec Seksualności, który jest intensywnym szkoleniem z zakresu różnorodności seksualnej, prowadzonym przez Instytut Pozytywnej Seksualności w Warszawie.

Odbyłam staż kliniczny z zakresu seksuologii kliniczno-sądowej w Poradni Seksuologicznej i Patologii Współżycia Szpitala Nowowiejskiego w Warszawie oraz w Zakładzie Seksuologii Klinicznej Instytutu Seksuologii PTS w Warszawie.  

Obecnie jestem w trakcie 4 roku Szkoły Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej Uniwersytetu SWPS pod kierownictwem dr hab. Agnieszki Popiel i dr Ewy Pragłowskiej. 

Dbając o jakość swojej praktyki, jestem w procesie własnej psychoterapii, a swoją pracę opieram na kodeksie etyki psychologa i psychoterapeuty oraz regularnie korzystam z superwizji u certyfikowanych superwizorów. 

Prywatnie interesuję się szeroko pojętą sztuką (film, teatr, malarstwo) oraz psychofarmakologią. 

Kocham zwierzęta, dziką naturę i niezaplanowane podróże. Tak jak moja koleżanka z „Wolnej Przestrzeni”, Patrycja, żyję w towarzystwie mojego pupila- psa, Zoji. 

Znajdziesz mnie również:

Znany Lekarz

Miriam Gola