Psychoterapia – Małgosia

Nazywam się Małgorzata Przybyła. 

Jestem psychoterapeutką Gestalt w trakcie treningu. Swoje kwalifikacje zdobywam w Śląskiej Szkole Psychoterapii Gestalt, gdzie realizuję 4 letni program praktycznego szkolenia warsztatowego i treningowego w nurcie psychoterapii Gestalt. 

Prowadzę psychoterapię indywidualną osób dorosłych, zajmuję się również coachingiem relacji w oparciu o komunikację opartą na empatii NVC.
Wspieram w kryzysie rozwojowym i zawodowym. 
W swojej pracy wykorzystuję techniki treningu uważności mindfullness.

Jestem pasjonatką pracy z ciałem. Wierzę, że nasza egzystencja realizuje się właśnie w ciele.  

Żyjemy w kulturze, w której ciało stawiane jest w centrum zainteresowania, choć jednocześnie nakazuje się nam tłumić jego naturalną ekspresję. Kult młodości, siły fizycznej i atrakcyjności miesza się ze wstydem przed jego niepożądanym społecznie kształtem. Każdy z nas chociaż raz w życiu powstrzymał łzy i próbował za wszelką cenę opanować drżenie. Wstydzimy się odgłosów pracy ciała i naturalnych wydzielin. Walczymy z oznakami starzenia i z jego ‘niedoskonałościami’. Usuwamy owłosienie i wpływamy na kolor skóry. 

Nagminnie tłumimy naturalną ekspresję ciała i tłamsimy sposób, w jaki emocje manifestują się w naszym zachowaniu i właśnie w naszym ciele. Ciało i umysł są jednak nierozłączne i współzależne a tłumienie ekspresji ciała odcina nasz naturalny kontakt z emocjami. 

Swoją pracę poddaję stałemu procesowi superwizji, cały czas kontynuuję własną psychoterapię. Regularnie biorę udział w warsztatach rozwoju osobistego, w szkoleniach zawodowych i konferencjach poświęconych psychoterapii.

  • Pracuję z osobami doświadczającymi lęków, napięć, ataków paniki oraz zmagającymi się z objawami somatycznymi, które mają podłoże emocjonalne
  • Wspieram i pomagam osobom mającym trudności w budowaniu satysfakcjonujących i autentycznych relacji 
  • Towarzyszę w rozwoju zawodowym oraz pomagam minimalizować skutki wypalenia zawodowego
  • Pracuję z osobami doświadczającymi objawów depresyjnych w przebiegu zaburzeń nastroju
  • Rozwijam swoje umiejętności w kierunku pracy z osobami dotkniętymi zaburzeniami odżywiania

Prywatnie praktykuję hatha jogę oraz jogę kundalini. 

Praktyka jogi nauczyła mnie bezpiecznego bycia we własnym ciele oraz oswoiła ze stanem ‘tu i teraz’. Joga pozwoliła mi zaakceptować i oswoić się z ciałem i ze wszystkimi jego aspektami, ale również złapać balans i mocniej ugruntować równowagę w umyśle.

Jestem również aktywnie pracującym Project Managerem z doświadczeniem w branży IT.