Refleksologia

Stymulacja i uaktywnienie organizmu do działania – samoleczenia

Metoda na pozbycie się częstych dolegliwości i odbudowanie energii

Jeśli masz problemy z:
• bólami kręgosłupa,
• dokuczają Ci migreny,
• zmagasz się z problemami układu trawiennego,
• często łapiesz przeziębienia i infekcje,
• czujesz się zmęczony i osłabiony,
• żyjesz w ciągłym stresie 

przyjdź do nas i skorzystaj z zabiegu refleksologii 🙂 

Refleksologia to nauka o refleksach (punktach), które znajdują się w stopach i dłoniach i mają bezpośrednie połączenie ze wszystkimi gruczołami, organami i częściami ciała. To wyjątkowa metoda „chodzenia” kciukiem i palcami po tych refleksach. Swoje korzenie refleksoterapia stóp ma już w zamierzchłej starożytności.

Refleksologia to nie akupresura, refleksoterapia lub masaż. Refleksolog w swojej pracy nie diagnozuje, nie przepisuje lekarstw, czy też nie zastępuje wizyty u lekarza.  Poprzez refleksologię osiągamy obniżenie stresu i napięcia, usprawniamy krążenie krwi i odblokowujemy zatory w organizmie. Wyciszamy i usprawniamy pracę systemu nerwowego, likwidujemy bóle, pomagamy pozbyć toksyn a przede wszystkim w naturalny sposób przywracamy balans biologiczny całego ciała. Refleksologia skupia się na całościowym obrazie organizmu, a nie tylko na jednym konkretnym schorzeniu. Zabiegi refleksologii wykonuje się jako refleksologię stóp, refleksologię dłoni oraz refleksologię twarzy i głowy. 

Zabieg refleksologii stóp polega na dokładnym terapeutycznym rozpracowaniu powierzchni obydwu stóp. W przypadku zdrowego organizmu bez jakichkolwiek dolegliwości stopa podczas zabiegu nie boli i na całej powierzchni jest taka sama. W przypadku natrafienia na zmiany jak odmienny kolor naskórka, zrogowacenia lub rejony sprawiające ból sygnalizuje nam to występowanie problemu. Na tych miejscach skupiamy się dłużej. W czasie zabiegu może towarzyszyć nam uczucie zimna lub ciepła, zwiększone pocenie się, uczucie przepływania prądów, mrowienie, odczucie relaksu i senności lub odwrotnie, przypływ energii.

Refleksolog pracuje również na dłoniach, zwłaszcza gdy praca na stopach nie jest możliwa np. w przypadku występujących grzybic, ran lub amputacji.

Refleksologia twarzy i głowy jest znakomita dla osób zestresowanych – jest to metoda umożliwiająca głęboki relaks, wyciszenie i pozytywne nastawianie do otaczającej rzeczywistości. Delikatny masaż twarzy stymuluje mózg, pobudza procesy samoregulacji i samoleczenia.

Refleksologia to niezwykle skuteczna i bezpieczna metoda terapii. Regularne zabiegi sprawiają, iż nabieramy siły i większej energii. Częstotliwość zabiegów oraz ich ilość uzależnione są od stanu zdrowia pacjenta. Dla uzyskania trwałych efektów i poprawy stanu zdrowia zaleca się przeprowadzenie początkowo dwóch zabiegów tygodniowo, a następnie jeden zabieg tygodniowo (zwykle od 6 do 12 zabiegów).

Refleksologia przeznaczona jest dla każdego, jednakże przeciwskazaniami do zabiegu są wszelkie rany na stopach i dłoniach, stany zakrzepowe oraz grzybica.

Zabiegi wykonuje Joanna Dragon, która jest refleksologiem Polskiego Instytutu Refleksologii w Warszawie. Oprócz tego jest też dobrym, ciepłym człowiekiem 💚

Refleksologia