Klaudia Uchacz – psycholożka, psychoterapia CBT

Jestem psychologiem z tytułem magistra psychologii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz psychoterapeutą w trakcie szkolenia w 4-letniej Szkole Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej, akredytowanej przez Polskie Towarzystwo Terapii Poznawczej 
i Behawioralnej.
Swoje doświadczenie w zawodzie psychologa zdobywałam podczas praktyk na Oddziale Psychiatrycznym w Sosnowieckim Szpitalu Miejskim oraz w Ośrodku Interwencji Kryzysowej w Tychach, jednakże na każdym etapie ścieżki zawodowej aktywnie wykorzystywałam wiedzę i umiejętności zdobyte podczas studiów psychologicznych.

W swojej pracy kładę nacisk na indywidualne podejście do każdego pacjenta, zrozumienie jego unikalnych potrzeb i problemów, a także na budowanie zaufania i empatii w terapeutycznej relacji. Pomagam pacjentom nauczyć się pozytywnych nawyków myślowych, rozwijać umiejętności radzenia sobie z emocjami, stresem i lękiem.

Wierzę, że każdy człowiek ma w sobie siłę i zdolność do zmiany, a moja rola jako terapeuty polega na pomocy pacjentom w odkryciu tych sił i wykorzystaniu ich do osiągnięcia wyznaczonych celów.

Regularnie rozwijam swoją wiedzę, biorąc udział w szkoleniach, warsztatach, czy konferencjach naukowych. W swojej pracy kieruję się przestrzeganiem zasad Kodeksu Etyczno-Zawodowego.

Znajdziesz mnie tu https://harmonia-mysli.webflow.io oraz tutaj https://www.znanylekarz.pl/klaudia-uchacz/psycholog/katowice