Psycholog-seksuolog, Psychoterapia – Patrycja

Nazywam się Patrycja Rusek-Porchowska

Posiadam doświadczenie w pracy z osobami doświadczającymi zaburzeń nastroju, zaburzeń lękowych, zaburzeń osobowości, zaburzeń związanych z traumą, zmagającymi się z kryzysami oraz w leczeniu zaburzeń seksualnych. Oferuję pomoc w powyższych tematach. Prowadzę również terapie rozwojowe.  

Przyjmuję w Katowicach. Pracuję w nurcie Psychoterapii Gestalt.

Jak pracuję?

Po pierwszych trzech spotkaniach usłyszysz ode mnie wstępną koncepcję, ustalisz (z moją pomocą) cele terapii, które będą stanowiły dla Ciebie kierunki podróży z moim towarzyszeniem.

W procesie terapii opieram się na wiedzy, merytoryce, świadomości ale również czuciu, intuicji i podążaniu za ciałem.
Słucham i jestem obecna w procesie, którego nie zatrzymuję tylko wspieram. Towarzyszę uważnie, przyłączam się i pomagam, daję podparcie, wiedzę i akceptację.

Wierzę, że jednym z aspektów leczących w procesie psychoterapii jest akceptująca, bezpieczna, otwarta, szczera relacja. Taką też atmosferę i energię staram się wprowadzać do mojego gabinetu.

Wykształcenie i doświadczenie.

Jestem psycholożką-seksuolożką, psychoterapeutką Gestalt w trakcie szkolenia w Instytucie Integralnej Psychoterapii Gestalt, psychotraumatolożką w trakcie studiów, trenerką warsztatu psychospołecznego, interwentką kryzysową oraz trenerką mindfulness.
Prowadzę Wolną Przestrzeń.
Miejsce dla poszukujących, będących w podróży. Gdzie uczymy się bycia sobą przy sobie, w sposób autentyczny, wspierania, czucia i dopuszczania intuicji. Moje podejście jest dość proste – opiera się przede wszystkim na świadomości i rozumieniu siebie, świata, swoich emocji, ciała, przestrzeni, energii.

Ukończyłam studia magisterskie na Uniwersytecie Śląskim z tytułem magistra psychologii. W tym czasie zyskałam również tytuł interwenta kryzysowego. Rozwijałam swój warsztat oraz wiedzę zyskując certyfikat trenera kompetencji psychospołecznych oraz edukatora rodzinnego. Ukończyłam studia podyplomowe na kierunku seksuologia kliniczna na Uniwersytecie SWPS w Katowicach. Posiadam certyfikat metody Mindfulness, NVC, Dance Movement Therapy oraz podstaw terapii CBT.
Aktualnie jestem również studentką psychotraumatologii.

Doświadczenie kliniczne oraz terapeutyczne zdobywałam w ośrodkach i placówkach zajmujących się leczeniem oraz pomocą psychologiczną i psychoterapeutyczną, między innymi w Centrum Zdrowia Psychicznego i Leczenia Uzależnień Familia w Gliwicach, Poradni Zdrowia Psychicznego, Samodzielnym Wojewódzkim Zespole Publicznych Zakładów Psychiatrycznej Opieki Zdrowotnej w Warszawie w Poradni Seksuologicznej i Patologii Współżycia, Fundacji Nowe Horyzonty w Warszawie.
Byłam właścicielką Pracowni Duszy i Ciała w Bytomiu, współpracując z różnymi ludźmi nauczyłam się holistycznego podejścia do człowieka.

Jako trener współpracowałam między innymi z PZU, KGHM, TRW, Grupą Azoty, Ceramiką Paradyż, Alstom, Plus Bank, Agora, Bartek, MMFlex, Evitum – Madect LTD London, Solid Consulting, Zakład Ubezpieczeń Społecznych, AIP, Centrum Rozwoju Kobiet, PPS oraz Polskim Towarzystwem Wspierania Psychoedukacji.

Pracuję zgodnie z zasadami kodeksu etyki psychologa oraz psychoterapeuty, jestem w procesie własnej psychoterapii oraz regularnie poddaję swoją pracę superwizji u certyfikowanych superwizorów.

Prywatnie żona, miłośniczka zwierząt, eksperymentalna ogrodniczka, rękodzielniczka i wymyślatorka.

„W wielu szamańskich społeczeństwach, gdy przyjdziemy do znachora z poczuciem zniechęcenia, przygnębienia luz z depresją, zada nam jedno z czterech pytań:

Kiedy przestaliście tańczyć?
Kiedy przestaliście śpiewać?
Kiedy opowieści straciły dla was swoja magie?
Kiedy słodkie ramy własnej ciszy przestały dawać wam ukojenie?”

Gabrielle Roth–

Nie wskażę Ci drogi ale pobędę z Tobą na Twojej.
Jestem tu dla Ciebie

Ściskam

Patrycja

Znajdziesz mnie tu https://kawazseksuolozka.pl

Znany lekarz Zapisy

Psychoterapia Gestalt Katowice

„Ludzie są tak niezwykli jak zachody słońca, jeśli pozwolisz im takimi być.

Kiedy patrzę na zachód, nie łapię się na mówieniu: rozjaśnij nieco pomarańcz w prawym rogu.

Nie próbuję kontrolować zachodu. Oglądam go z zachwytem nad tym, jak się rozprzestrzenia”

Carl Rogers