Psycholog-seksuolog, Psychoterapia – Patrycja

Nazywam się Patrycja Rusek-Porchowska

Jestem psycholożką-seksuolożką, psychoterapeutką Gestalt w trakcie szkolenia, psychotraumatolożką w trakcie szkoły trenerką warsztatu psychospołecznego, interwentką kryzysową - przyjmuję w Katowicach oraz online. 

Od wielu lat pracuję z ludźmi

☼ Wspieram
☼ Pomagam
☼ Szanuje
☼ Poszukuje
☼ Uczę się
☼ Tworze

Prowadzę:

☼ Sesje, konsultacje
☼ Warsztaty
☼ Zajęcia
☼ Spotkania, Kręgi Kobiet

Prowadzę Wolną Przestrzeń

Miejsce to jest dla innych poszukujących, będących w podróży. Gdzie uczymy się bycia sobą przy sobie w sposób autentyczny, wspierania, czucia i dopuszczania intuicji. Moje podejście jest dość proste. Opiera się przede wszystkim na świadomości i rozumieniu siebie, świata, swoich emocji, ciała, przestrzeni, energii.

Słucham i jestem obecna w procesie, którego nie zatrzymuję tylko wspieram. Towarzyszę uważnie, przyłączam się i pomagam, daję podparcie, wiedzę i akceptację.

Posiadam doświadczenie w pracy z osobami doświadczającymi zaburzeń nastroju, zaburzeń lękowych, zaburzeń związanych z traumą, zmagającymi się z kryzysami oraz w leczeniu zaburzeń seksualnych.

Wspieram w rozwoju, pomagam w zrozumieniu a nie zarządzaniu, zauważaniu, czuciu a nie kontrolowaniu, byciu, akceptacji, zmianie.

Ukończyłam studia magisterskie na Uniwersytecie Śląskim z tytułem magistra psychologii. W tym czasie zyskałam również tytuł interwenta kryzysowego. Rozwijałam swój warsztat oraz wiedzę zyskując certyfikat trenera kompetencji psychospołecznych oraz edukatora rodzinnego. Ukończyłam studia podyplomowe na kierunku seksuologia kliniczna na Uniwersytecie SWPS w Katowicach. Posiadam certyfikat metody Mindfulness, NVC oraz podstaw terapii CBT.

Doświadczenie zbieram od 12 lat, zaczynając od studiów po różne kierunki pracy.

Doświadczenie kliniczne oraz terapeutyczne zdobywałam w ośrodkach i placówkach zajmujących się leczeniem oraz pomocą psychologiczną i psychoterapeutyczną, między innymi w Centrum Zdrowia Psychicznego i Leczenia Uzależnień Familia w Gliwicach, Poradni Zdrowia Psychicznego, Samodzielnym Wojewódzkim Zespole Publicznych Zakładów Psychiatrycznej Opieki Zdrowotnej w Warszawie w Poradni Seksuologicznej i Patologii Współżycia, Fundacja Nowe Horyzonty w Warszawie.

Byłam właścicielką Pracowni Duszy i Ciała w Bytomiu, współpracując z różnymi nauczyłam się holistycznego podejścia do człowieka.

Jako trener współpracowałam między innymi z PZU, KGHM, TRW, Grupą Azoty, Ceramiką Paradyż, Alstom, Plus Bank, Agora, Bartek, MMFlex, Evitum – Madect LTD London, Solid Consulting, Zakład Ubezpieczeń Społecznych, AIP, Centrum Rozwoju Kobiet, PPS oraz Polskim Towarzystwem Wspierania Psychoedukacji.

Pracuję zgodnie z zasadami kodeksu etyki psychologa oraz psychoterapeuty, jestem w procesie własnej psychoterapii oraz regularnie poddaję swoją pracę superwizjom u certyfikowanych superwizorów. Stale poszerzam swoją wiedzę oraz umiejętności.

Prywatnie żona, miłośniczka zwierząt, opiekunka cudnych Zoji i Freji (psy) praz Bu (kot).

„W wielu szamańskich społeczeństwach, gdy przyjdziemy do znachora z poczuciem zniechęcenia, przygnębienia luz z depresją, zada nam jedno z czterech pytań:

Kiedy przestaliście tańczyć?

Kiedy przestaliście śpiewać?

Kiedy opowieści straciły dla was swoja magie?

Kiedy słodkie ramy własnej ciszy przestały dawać wam ukojenie?”

Gabrielle Roth–

 

Nie wskażę Ci drogi ale pobędę z Tobą na Twojej.

Jestem tu dla Ciebie

Ściskam

Patrycja

Znajdziesz mnie tu https://kawazseksuolozka.pl

Znany lekarz Zapisy

psycholog-seksuolog psychoterapia

Psychoterapia Gestalt Katowice

„Ludzie są tak niezwykli jak zachody słońca, jeśli pozwolisz im takimi być.

Kiedy patrzę na zachód, nie łapię się na mówieniu: rozjaśnij nieco pomarańcz w prawym rogu.

Nie próbuję kontrolować zachodu. Oglądam go z zachwytem nad tym, jak się rozprzestrzenia”

Carl Rogers